Konu Kapalı
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strateji Oyunları, IQ Seviyenizi yükseltir.
#1
Strateji oyunları, Pratik Zekayı geliştirir bir nevi IQ seviyenizi yükseltir.

Şuan da 17 yaşındayım, Küçüklüğümden beri bilgisayar ile oynarım, derler ya "Kendimi bildim bileli" aynı o hesap.
2009 yılında arkadaşımın göstermesi ile başladığım "Metin2" adlı oyun, beni kendine bağımlı yapmayı çok kısa bir süre içerisinde başarmıştı.

Küçük yaşlarda bile zeki bir çocuk olduğum anlaşılıyordu fakat derslerime ve okuluma hiç önem vermiyordum. Nedeni malumunuz "Metin2" Günde sekiz dokuz yeri gelir 12 saatimi Metin2'ye ayırırdım. Hırslı bir çocuktum, kaybetme lüksüm yoktu!
Nasıl oldu nasıl gelişti bu meseleler bilmem, kendimi zamanla yazılımın içinde bulmuştum.

Bildiğiniz Yazılım işleri ile uğraşıyorum, Lisede Bilgisayar bölümü okuyan çocuklardan daha çok bilgiye sahibim, bu arada bu anlattıklarım 2013-2014 yılları, henüz daha ortaokuldayım.

Matematik derslerinde benden daha iyi kimse yapamıyordu, Pratik ve Mantık gerektiren soruları, hoca daha soruyu bitirmeden sorunun cevabını bağırarak söylüyordum, hatırladığım kadarıyla, yanlış cevap vermişliğim en fazla 3'tür.

Strateji oyunları İnsan Beynini geliştirir.
Bu tanıyı 2 yıl önce koymuş olsam da anlatacak birilerini ilk defa buluyorum.

Tartışmak isteyen arkadaşlar konu altına tüm fikirlerini söylesin.
Fikirlerime ne derece de katıldığınızı merak ediyorum!

Edit:
http://www.milliyet.com.tr/2002/03/21/guncel/gun08.html
Bu yazıyı okumanızı istiyorum Sayın Okuyucular Gülücük


#2
Kardeşim metin 2 strateji oyunumu , strateji oyunu olmamasi lazım


#3
(17-09-2017, Saat: 16:26)ugurser Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kardeşim metin 2 strateji oyunumu , strateji oyunu olmamasi lazım
Metin2 bir MMORGP Oyunudur!
Mmorpg’nin ne olduğunu daha kolay anlayabilmek için önce RPG’nin ne olduğundan bahsedelim. Role Playing Game’in kısaltması olan RPG, rol yapma oyunu anlamına gelir. Bu tür oyunlarda bir karakter seçersiniz ve bu karakteri oyunun amacına göre geliştirmeye çalışırsınız. Mesela Sims türü bir oyunda karakterinizin sosyal yönünü geliştirirken bir savaş oyununda amacınız daha güçlü ve yenilmez bir karakter yaratmaktır. RPG oyunlarda karakterinizin bütününü görürsünüz yani FPS oyunlardaki gibi sadece kollarını görmezsiniz.

Mmo ise Massively Multiplayer Online demektir ve devasa çok oyunculu çevrimiçi oyun anlamına gelir. Yani çok büyük haritalarda (buna sanal dünya diyebiliriz) sizin gibi yüzbinlerce oyuncunun aynı anda ve aynı yerde oynadığı oyunlardır.

Metin2 strateji oyunudur!


#4
Olabilir , fakat stratejiden çok kasılma pot alma v.b olduğu için biraz stratejiden uzak duruyor


#5
Alakasız, Mücadele gerektiren, kafa yorduğun herşey bir nevi strateji değilmidir?
Keza Basketbol oynamaya gidiceksin, önce TOP(Pot diyelim) alman gerkeiyor, Paran yetecek mi?
Nasıl bir top almalıyım. Belki de düşüncem yanlıştır hiçbir fikrim yok, Tartışmak için açtım konuyu zatenGülücük

Sınıf arkadaşım'da Metin2 oynuyor ve oda aynı benim gibi, pratik zekalı, aynı şeylerden zevk alıyor aynı tür çalışıyoruz. Belkide fazla klavye mouse kullandığımız için Beynimizdeki alanların çalışma yerleri ortaktır Gülücük


#6
(17-09-2017, Saat: 17:02)ugurser Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Olabilir , fakat stratejiden çok kasılma pot alma v.b olduğu için biraz stratejiden uzak duruyor

Diğer kişilerden üstün olmak için kasılmakta bir strateji sayılmaz mı?
Lenin’den bahsederse karşında bir maskara,

Bir tebessüm belirsin sadece dudağında.


#7
O zaman csgo ,lol gibi oyunlarda strateji olur bu 2 oyunda diğer kişilerden üstün olup kazanma amacı var


#8
(17-09-2017, Saat: 18:08)ugurser Nickli Kullanıcıdan Alıntı: O zaman csgo ,lol gibi oyunlarda strateji olur bu 2 oyunda diğer kişilerden üstün olup kazanma amacı var

Olabilir, şuanda hiç csgo oynayıp da benim zekamda olan birisiyle karşılaşmadım, LOL oynamış metin2 oynamış arkadaşım da var, Matematiği sevmiyor nefret ediyor mesela. İşin altında daha fakrlı şeyler yatıyor olabilir.
Belki çevre, belki yetiştirilme farklılığı. Herşey olabilir Gülücük Bu tartışmadan yeni bir tez çıkabilir Gülücük


#9
Haklısın zeka doğuştan da olabilir sonradan da kazanılabiliyor olabilir ayrıca her insanda değişik zeka türü var analitik düşünce sorun çözme gibi oyunlarda buna etki eder refleks geliştirir ama değerli zamanımızı da çalar


#10
Bende Metin2 ve türevi oyunları zamanında çok oynadım ama matematik derslerinde pratik vs kazanmadım bence oyunların bir getirisi yok. Ha Total War serisi gibi oyunlar dışında.
Eyz8Dq.png


  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Strateji Oyunları, IQ Seviyenizi yükseltir.11