Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Madem evrende yaşam var neden Dünya’ya gelmiyorlar?
#11
Peki temas sağlandığı halde neler yapacağız? Stephen Hawking'in korku ve endişeleri haklı çıkıp yok olursak ne olacak ? O varlıkların bize karşı tutumlarını nasıl yorumlayacağız veya yorumlayabilecek kadar zamanımız olacak mı? Devletler ve milletler buna nasıl reaksiyon gösterecek? İç karmaşıklık, hükümet istifaları sorunlarını nasıl çözeceğiz? Bana bunlar daha önemli geliyor.
(Son Düzenleme: 27-12-2017, Saat: 13:25, Düzenleyen: Noyan.)
#12
(27-12-2017, Saat: 13:24)Noyan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Peki temas sağlandığı halde neler yapacağız? Stephen Hawking'in korku ve endişeleri haklı çıkıp yok olursak ne olacak ? O varlıkların bize karşı tutumlarını nasıl yorumlayacağız veya yorumlayabilecek kadar zamanımız olacak mı? Devletler ve milletler buna nasıl reaksiyon gösterecek? İç karmaşıklık, hükümet istifaları sorunlarını nasıl çözeceğiz? Bana bunlar daha önemli geliyor.


Sence o kadar uzaklıktan gelen bir uygarlığın gelişmişlik seviyesi hangi derecededir? Sence o gelişmişlik derecesine ulaşmış bir uygarlık o kadar mesafeyi bir katletmeye mi gelecektir?


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
#13
Mantıken bize ulaşabilmeleri için  ışık hızını aşmaları gerek. Bu da biz onları göremeden gelecekleri anlamına gelir ki neden yalnız gözüktüğümüzü açıklar durumdadır. Ne olacağına gelirsek muhtemelen insanları yok etmek için kendilerini göstermeleri yetecektir. Oluşacak kaosu düşünün. "Uzaylılar gerçekmiş!". Her yer kendi çıkarlarını düşünenler yüzünden anarşi içine düşecektir. Yani basitce yüzlerce yıl gerileyecek büyük olasılıkla da yok olacağız.
#14
(28-12-2017, Saat: 21:39)Kenan Kömürcüoğlu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Mantıken bize ulaşabilmeleri için  ışık hızını aşmaları gerek. Bu da biz onları göremeden gelecekleri anlamına gelir ki neden yalnız gözüktüğümüzü açıklar durumdadır. Ne olacağına gelirsek muhtemelen insanları yok etmek için kendilerini göstermeleri yetecektir. Oluşacak kaosu düşünün. "Uzaylılar gerçekmiş!". Her yer kendi çıkarlarını düşünenler yüzünden anarşi içine düşecektir. Yani basitce yüzlerce yıl gerileyecek büyük olasılıkla da yok olacağız.

Işık hızını aşmaları gerek olduğunu biz uyduruyorsak?Aslında bir hata varsa bu söylediğimizde?Bununla ilgili teoriler var.

KAZANILMIŞ  BİLGİLERİ AKILLICA KULLANMAK ZORUNDAYIZ!

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hakkımızda

İnsanüstü Türk forumları, tamamiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin bir parçası olup, her daim Türk milletinin çıkarına hareket etmektedir.