Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konu Açmak İstiyorsanız
#1
Merhabalar. Bu yazımda önemli bir konuyu ele alacağım. 

Son zamanlarda gördüğüm konular (Whatsapp hacking vs.) beni oldukça şaşırttı. Açılacak konuların "Hacking/Siber Güvelik" çizgisinden şaşmaması için böyle bir konu açma gereği duydum.

Arkadaşlar, Botnet, SQL Inj. ile ilgili konular açmayın demiyorum, açın ama o tür konular açmadan önce sistemlerin çalışma mantığından bahsedin. Mesela Exploit kullanımı değil de Exploit'lerin ne olduğu ya da (bilginiz varsa)  Exploit yazmak gibi konuları açabilirsiniz. Index atmaktan çok Index hazırlama ile ilgili konular, BruteForce saldırısı mantığı ve (Eğer BruteForce konusu açacaksanız) Wordlist oluşturma konusu. Ama hazır sistemde Wordlist oluşturma değil, kaynak kod bulup onu açıklayabilirsiniz. Wordlistler oluşturulurken izlenen adımlar vesaire. Umarım anlatabilmişimdir.

Burada Metasploit ya da Armitage gibi araçları paylaşmayın demiyorum. Paylaşın ama önce (eğer biliyorsanız) çalışma mantıklarından, ne işe yaradıklarından bahsedebilirsiniz. Harfleri bilmeden cümle kuramayacağınız gibi, ne işe yaradıklarından, çalışma mantıklarından bihaber olursanız sadece belirli bir seviyeye kadar ilerlersiniz. Script Kiddie'den öteye geçemezsiniz. 

Umarım anlatabilmişimdir. Esen kalın.
(Son Düzenleme: 28-12-2017, Saat: 10:01, Düzenleyen: Kürşad Şahin.)
Wir fühlen in Horsten und Höhen


Des Adlers verwegenes Glück!


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hakkımızda

İnsanüstü Türk forumları, tamamiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin bir parçası olup, her daim Türk milletinin çıkarına hareket etmektedir.