Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İnsanlara fotosentez yeteneği kazandırılabilir mi?
İNSANLARA FOTOSENTEZ YETENEĞİ KAZANDIRILABİLİR Mİ?

Arkadaşlar herzaman aklımda olan bir konu vardı; İnsanlara fotosentez yapma yeteneği kazandırılabilir mi? Bahsettiğim şey bu haberdeki gibi bir şey değil:

https://www.ntv.com.tr/turkiye/insanlar-...hdkUyPsutQ

Demek istediğim, insanlar da bitkiler gibi hiçbir ek maddeye, eşyaya, cihaza gerek olmadan, solunum yapabilecek yetenekleri kazanabilir mi [b](Genetik mühendisliği sayesinde.)[/b]? Ben bunun insanlara hücre duvarı ve klorofil eklenerek yapılabileceğini düşünüyorum (Süreç tabi ki burada bitmez, arkaplanda daha birsürü işlem gerçekleşir). Biyoloji alanında fazla bilgim olmadığı için olayın detaylarını bilmiyorum.

8Y0vl7.jpg

Ve kazandırılabilirse, insanlar da bitkiler gibi fotosentezin fazlası ile nişasta mı depolar, yoksa glikoz depolamaya devam mı eder?

Ve yine diyelim ki bu yetenek insanlara kazandırıldı. Peki busefer atmosferdeki CO2 oranını sağlamak için ne yapmamız gerekir? Bunun için de fikirlerinizi yazmanız beni sevindirir.
.
Deniz Tavşanı adlı bir hayvan var.Bu hayvan yediği bitkilerdeki kloroplastları vücuduna alıyor.Ve belli süreliğine fotosentez yapabiliyor.Şu an da bu hayvan üzerinde çalışan pekçok bilim insanı var.İyi günler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fotosentez yapabilen hayvan: Elysia Chlorotica
Alptegin
0
22
Alptegin
18-01-2018, Saat: 00:19

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hakkımızda

İnsanüstü Türk forumları, tamamiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin bir parçası olup, her daim Türk milletinin çıkarına hareket etmektedir.