Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Güneş Paneli Nasıl Çalışır?

156 IQ, Yazar ve Mucit
'Boşlukların alt tarafa itilmesi' meselesini bir türlü kavrayamadım. Bu konuda hem Türkçe, hem de İngilizce araştırmalarda bulundum ve bulunuyorum lakin şunu adam gibi anlatan bir kaynağa denk gelmedim. Gelişime odaklı meraklı insanlara değil de, basmakalıp biçiminde bir teknisyene anlatır gibi anlatıyorlar.
(16-09-2017, Saat: 15:27)fairytal7e Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 'Boşlukların alt tarafa itilmesi' meselesini bir türlü kavrayamadım. Bu konuda hem Türkçe, hem de İngilizce araştırmalarda bulundum ve bulunuyorum lakin şunu adam gibi anlatan bir kaynağa denk gelmedim. Gelişime odaklı meraklı insanlara değil de, basmakalıp biçiminde bir teknisyene anlatır gibi anlatıyorlar.

Burada kastedilen, birbirine temas etmiş ve elektron yükü açısından dengeli olan yüzeylerin, ışık tarafından dengesinin bozulması. Doğada ise tüm güçler dengede olmak için hareket ederler. Tıpkı bir pilin iki kutbu gibi, bir taraftan diğer tarafa, dengeyi sağlamak için elektron akışı gerçekleşir. Buradaki olay da aynı böyle. Sürekli bir yüzünden diğerine elektron gönderen, ancak elektronları gönderdikçe ışık tarafından dengenin tekrar tekrar bozulduğu ince bir pil gibi düşün.
156 IQ, Yazar ve Mucit
Güneş paneli kurup ürettiğimiz enerjiyi kullandığımızda yasal bi yaptırıma maruz kalırmıyız?
(04-12-2017, Saat: 22:01)Atsız Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Güneş paneli kurup ürettiğimiz enerjiyi kullandığımızda yasal bi yaptırıma maruz kalırmıyız?

Bir aralar ciddi şekilde güneş paneli çiftliği kurmayı düşünmüştüm ve sağlam araştırma yapmıştım. Ancak özel sebeplerden dolayı henüz bir atılımda bulunmadım, ileride mutlaka bulunacağım. Lütfen atacağım linke göz atın tüm kurumsal süreçler örneklerle anlatılmış. Devlet teşviği dahi var.

https://www.memurlar.net/haber/576289/gu...liyim.html
YÜKSEL TÜRK!
Çok teşekkürler hocam.
Bende şuanda ciddi anlamada şirket kurup alternatif enerji üzerine yoğunlaşma ve çalışma yapma istegindeyim.İlk uğraşacağım da güneş olacak.

KAZANILMIŞ  BİLGİLERİ AKILLICA KULLANMAK ZORUNDAYIZ!

Son dönemde çok popüler olan bu yatırım biçimi, devlet teşviği ve diğer unsurlar bakımından karlı görünebilir fakat fizibilite çalışmaları iyi yapılmadığı ilerleyen dönemlerde kazanç kapısı olmaktan çok azap olabilir Gülücük İç Anadolu da ( Konya ve civarı) toplam güçleri 3 mVA yı geçmeyen bu bağlamda amatör sayılabilecek onlarca tesis var. Bakım ve işletme maliyetleri bakımından ne kar ne zarar durumundalar, devlet teşviği olmasa yatırım maliyetlerini cihazlar ömrünü tamamlayana kadar amorti etmeleri zor. 1 mVA sistem mühendislik ve altyapı çalışmaları ile ortalama 1 milyon $ a mal oluyor. Bu kadar parası olan arkadaşlara önerim başka iş kollarına yönelmeleridir. Her iş kolunda olduğu gibi bunda da pastanın büyük dilimini yabancı sermaye elinde bulundurmaktadır. (EON,GE,ALSTOM)
''Zamanı Tanrı yaşar, insanoğlu hep ölmek için türemiş.'' Bilge Kağan Türkiye
Kar amacı gütmekten ziyade bu işi milli enerjiye katkım olması için düşünüyorum.En azından kendi enerjimi,kendim üretip kullanmakla yola başlayacağım.

KAZANILMIŞ  BİLGİLERİ AKILLICA KULLANMAK ZORUNDAYIZ!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Uzaya Güneş Paneli Yerleştirmek
ImmorTaLTurK
2
6.999
Ernoyan
20-11-2017, Saat: 14:03
  Güneş panellerinin verimini arttırmak için bir fikir
fairytal7e
2
3.366
fairytal7e
08-10-2017, Saat: 20:39

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hakkımızda

İnsanüstü Türk forumları, tamamiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin bir parçası olup, her daim Türk milletinin çıkarına hareket etmektedir.