Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eğitim kararsızlığı
Merhaba;

Ülkemizin eğitim sistemindeki problemler belli, Üniversitede okuyan bil inçli hiç kimse ile karılaşma fırsatı bulamadığım için en iyi üniversite adı altına okuyacağım Üniversite'nin ne kadar iyi olduğu hakkında yorum yapamıyorum. ODTÜ Adı var, içindeki kişilerin düşünce yapısı hakkında bilgi yok. Boğaziçi var, içindekilerin neye önem verdiği hakkında en ufak bir bilgi yok.

Bazen düşünmekteyim, bu Sınavlara ağırlık vermeyi bırakıpda kendi alanımla ilgili çalışmalara mı ağırlık versem?

Sonuçta Üniversite, Lisede olduğu gibi 4 senemin heba olmasını istemem.

Günümüzün Liseleri zaman kaybıdır, Ne kadar iyi bir liseye gitsek de arada düşünemeyen insanlar olduğu sürece büyük bir gelişimin hızlı olması düşünülemez.

Üniversite hakkında fikirleriniz nelerdir aceba?
Avrupa da oku Gülücük daha ucuz daha kaliteli
Aslında kendi kendimi geliştirebileceğime inanıyorum. Lakin çevre baskısı öldürüyor beni.
Onlar için Üniversite, Kurtuluşun tek yolu Gülücük
(04-01-2018, Saat: 02:11)RimPalace Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Avrupa da oku Gülücük daha ucuz daha kaliteli

Daha ucuz mu? Kalite konusunda bir şey diyemem ancak ülkemizdeki yabancı kurlarının değerini düşününce zengin ailelerin çocukları hariç kimsenin yurt dışında okumayı "ucuz" olarak değerlendirebileceğini sanmıyorum.
Kırgızistan ve Kazakistan'da bulunan Türkiye ile entegre olan üniversiteleri önerir misiniz?

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hakkımızda

İnsanüstü Türk forumları, tamamiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin bir parçası olup, her daim Türk milletinin çıkarına hareket etmektedir.