Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BeEF Framework Nedir?
#1
BeEF Framework


BeEF, The Browser Exploitation Framework'ün kısaltmasıdır. Web tarayıcısına odaklanan bir pentest aracıdır. Mobil istemciler de dahil olmak üzere müşterilere yönelik web tabanlı saldırılarla ilgili endişeler arttıkça, BeEF, profesyonel pentest cihazının istemci taraflı saldırı vektörlerini kullanarak gerçek bir hedef güvenlik ortamını değerlendirebilmesini sağlar. 

BeEF, bir veya daha fazla web tarayıcısını kendine bağlayarak ve bunları yönlendirilmiş komut modüllerini başlatmak ve tarayıcı bağlamında sisteme karşı daha fazla saldırı başlatmak için ana sunucu olarak kullanacaktır.

BlogHeader.pngMimarisi ve Çalışma Mantığı

BeEF’in mimarisi kabaca aşağıdaki görseldeki gibidir:

BeEF-Framework-Nedir-1.png

Yukarıdaki görseli açıklayacak olursak; BeEF 3 katmandan oluşmaktadır.

  1. Saldırgan veya Saldırganların kişisel bilgisayarları
  2. BeEF’in kurulu olduğu master server
  3. Kurbanlar
Bir şekilde BeEF’in ağına dahil olmuş kurbanlar sürekli bilgilerini BeEF’in kurulu olduğu ana sunucuya gönderirler. Saldırgan kendi IP adreslerini BeEF’in konfigürasyon dosyasından web arayüzüne girme izni verecek şekilde yapılandırdıktan sonra ana sunucunun web paneline kullanıcı adı ve parola ile erişim sağlarlar. Kurbanların tüm bilgileri sürekli ana sunucuya iletildiğinden saldırgan tüm kurbanların bilgilerine web arayüzü üzerinden ulaşabilecek.Yani her bir kurban ile sadırgan arasındaki yapı aşağıdaki görseldeki gibi olacaktır:BeEF-Framework-Nedir-2.png
tumblr_oy11hswEcV1tryv0lo1_400.gif
Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star OSI nedir?
Sherlock
0
634
Sherlock
21-03-2018, Saat: 01:50
Star DOS/DDOS Nedir?
Sherlock
2
86
Sherlock
18-03-2018, Saat: 19:54
  BOTNET SALDIRISI NEDİR NASIL YAPILIR ??
kralakrep65
2
245
kralakrep65
03-12-2017, Saat: 01:53

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hakkımızda

İnsanüstü Türk forumları, tamamiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin bir parçası olup, her daim Türk milletinin çıkarına hareket etmektedir.