Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AutoCAD Video Eğitim Seti
#1
78 video oynatma listesi linki;

https://www.youtube.com/watch?v=tUcqO4l5...qzltt1z_a9156 IQ, Yazar ve Mucit
#2
Hiç kursuna gitmeden bu tarz videolar ile kendimizi geliştirmek aynı derecede mümkün müdür ?
#3
(18-09-2017, Saat: 03:09)001 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hiç kursuna gitmeden bu tarz videolar ile kendimizi geliştirmek aynı derecede mümkün müdür ?

Mümkündür, ancak ne amaçla öğrenmek istediğinizi önceden belirlemek en kritik noktayı oluşturur. 3D Tasarım ve Analiz konularında kullanacağınız / öğreneceğiniz programı aşağıdaki soruların yanıtlarına göre söyleyebilirim.


1 - Mesleğiniz nedir? Bir meslek sahibi değilseniz yapmak istediğiniz meslek nedir?
2 - Takım halinde bir çalışmamı yapacaksınız yoksa tek başınıza mı çalışacaksınız ?
3 - Tasarlamayı planladığınız ürün gerçek hayatta var olacak mı yoksa sadece bilgisayar ortamında mı varlığını sürdürecek?
4 - Ticari bir ürün mü tercih edersiniz yoksa özgür yazılım mı?
5 - Modelleme yapmak istediğiniz bilgisayarın özellikleri nedir? (düşük, ortalama, iyi)
6 - Analiz/Simülasyon yapacak mısınız? Yapacaksanız ne üzerine?


Doğru CAD yazılımı seçimi bu soruların net cevapları ile mümkündür, genel istatistik gösteriyor ki bir kimse bir CAD yazılımını öğrenince genellikle aynı yazılım üzerinden devam ediyor ve çok sayıda yazılımı birlikte kullanamıyor. Bu sebepledir ki, örneğin robotik üzerine çalışıyorsanız autocad, elektronik üzerine çalışıyorsanız freecad, oyun geliştirici iseniz solidworks işinize yaramayacaktır.

Fazla bilginin elbette zararı yoktur fakat kullanılmacak bilgiye ayırdığınız zaman yerine ilgili olduğunuz alanla alakalı yazılımları öğrenmeniz daha önemlidir. 

Birçok yazılım beraberinde "help" dökümanı ile gelir ve çoğu zaman bu dökümanlar yazılımı iyice öğrenmek için yeterlidir. Bazı trickler, know-how lar ise zamanla gelişecek tekniklerdir.
#4
Bir elektrik tesisat şeması çizebilmek için ne kadar zaman gerekir 20 katlı 60 daireli bir apartmanın elektrik dağıtım projesini çizebilmek mümkün müdür?
#5
Teşekürler
ao7u5l.gif


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Autocad 2018 3Yıl Ücretsiz (Öğrenci)
Qarapapaq
0
453
Qarapapaq
15-01-2018, Saat: 21:04

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Hakkımızda

İnsanüstü Türk forumları, tamamiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin bir parçası olup, her daim Türk milletinin çıkarına hareket etmektedir.