Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino UNO Yardıma İhtiyacım Var
Merhaba arkadaşlar. Nevşehir'de Endüstri meslek lisesinde 9. sınıf okuyorum. Sonraki yıl bilişim teknolojileri bölümü seçeceğim ve bu yıldan bilişim öğretmenlerim ile çalışmalar yapmaya çalışıyorum.
  Asıl konuya geleyim; Bilişim öğretmenim bana bir Arduino UNO modeli verdi ve bunun için eğitim videoları seyredip çalışmalar düzenlememi istedi. Ancak Arduino'mu bilgisayarım okumuyor. Tüm driverler, programlar yüklü. Başka bilgisayarlarda denediğimde bilişim bölümünün bazı bilgisayarlarında Arduino'yu görüyorum ancak pek çok bilgisayarda göremiyorum. Bu konuda bana yardım etmenizi istiyorum. Buradan veya Facebook üzerinden ulaşabilirsiniz. İlgilenirseniz ve yardımcı olursanız çok sevinirim iyi forumlar.
(Son Düzenleme: 11-11-2017, Saat: 00:40, Düzenleyen: VioMatrix.)
Türk Silahlı Kuvvetleri onurumuzdur. 

Türk, Övün, Çalış, Güven!
1- Kullandığın Arduino gerçek Arduino mu yoksa klon dediğimiz ch340 chipsetli bir Arduino mu?
2- Kullandığın bilgisayarın işletim sistemi nedir?
(11-11-2017, Saat: 01:11)Dirlik-Er Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 1- Kullandığın Arduino gerçek Arduino mu yoksa klon dediğimiz ch340 chipsetli bir Arduino mu?
2- Kullandığın bilgisayarın işletim sistemi nedir?

1- Klon c340
2- Windows 7 Ultimate

Görmediğini sanıyorum ki COM portun listede çıkıp çıkmamasına göre değerlendiriyorsun, görmemekten kastın nedir?

birkaç ihtimal var :

1-> USB Girişini COM port olarak görecek sürücü yüklü olmayabilir.
2-> USB Girişinde arıza olabilir.
3-> Bilgisayarında comport kullanan başka bir uygulama oraya eriştiğinden arduinonun kod editöründe bu com portu göremiyor olabilirsin.

Birkaç deneme yanılma ve diğer usb girişlerine takma ile problemin çözülüyor ise 3ncü seçenektir kuvvetle muhtemel.
Kullandığın unonun driver’ını yüklemen gerekli. Robotistan’da klon uno ürününde altta açıklamada indirmen gereken yer var. Onu yükledikten sonra tekrardan dene.
Teşekkür ederim ancak Arduino'dan bir süreliğine vazgeçtim. Şimdilik başlangıç olarak tasarım programları üstünde çalışacağım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arduino Video Eğitim Seti
Moriarty
2
7.761
Eyüp
08-10-2017, Saat: 09:53

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hakkımızda

İnsanüstü Türk forumları, tamamiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin bir parçası olup, her daim Türk milletinin çıkarına hareket etmektedir.